DOŚĆ TERRORU MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI!

Rocznica odzyskania niepodległości po raz kolejny stała się pretekstem do eskalacji przemocy środowisk nacjonalistycznych. „Marsz Niepodległości”, organizowany przez starającą się ocieplać swój wizerunek skrajną prawicę, znów okazał się być spektaklem agresji i nienawiści. Pomimo zrzekania się odpowiedzialności za incydenty przez jego inicjatorów, ataki towarzyszące manifestacji wpisują się w głoszoną przez nich retorykę i poglądy.

Mamy dość – sytuacja wymaga zdecydowanej reakcji społecznej. Stanowczo sprzeciwiamy się działalności faszyzujących bojówek na ulicach polskich miast – zarówno 11 listopada, jak i każdego innego dnia. Chcemy, aby w otaczającej nas przestrzeni wszyscy mogli czuć się bezpiecznie.

Apelujemy zatem o poparcie i przyłączenie się do obywatelskiego protestu. Wspólnie zademonstrujmy przeciwko przemocy, wykluczeniu i dyskryminacji. Spotykamy się, na legalnej manifestacji, w piątek 15 listopada o 17:30 pod bramą Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy wszystkich – niech połączy nas troska o wolność i bezpieczeństwo stojąca ponad politycznymi podziałami.

KILKA WAŻNYCH KOMUNIKATÓW:

1. Zgromadzenie zostało zgłoszone i jest w pełni legalne.

2. Trasa przemarszu przebiega następująco:
Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Pl. Trzech Krzyży – Mokotowska – Pl. Zbawiciela – Marszałkowska – Wilcza – Krucza – Hoża – Skorupki

3. Po marszu, pod skłotem Przychodnia odbędzie się wiec. Będzie kilka atrakcji artystycznych – obecność potwierdzili m.in. Jacek Kleyff, Robert Brylewski i Ska-dyktator!

4. Sympatyków i członków partii politycznych uprzejmie prosimy o nieeksponowanie partyjnych symboli.

5. Prosimy o stosowanie się do poleceń organizatorów i zgłaszanie nam niepokojących sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *