11.01.2015 Ameryka Łacińska – Pachamama, historia ludzi którzy kochają ziemię.

Spotkanie podróżnicze z Szymonem Stafą, który zaprezentuje materiały zebrane podczas przemierzania Ameryki Łacińskiej śladami Tonego Halika.

http://cinemaya.pl/
http://lifeofmychoice.com/

Podróżą zaraziłem się już w dzieciństwie, kiedy to z tylnej kanapy „malucha” wlepiony w szybę oglądałem nasze polskie krajobrazy. Miałem to szczęście że dziadek woził mnie każdego weekendu w coraz to nowe zakątki kraju. I tak krok po kroku potem już na własną rękę jechałem coraz dalej i coraz odważniej aby w końcu dotrzeć do mojej od lat upragnionej ziemi do Ameryki Południowej. Od zawsze wiedziałem, niech nikt nie pyta skąd bo sam nie wiem, że ta podróż będzie przełomowa i tak właśnie się stało. Ponad półtora roku spędzone w Ameryce Południowej silnie wpłyneło na mnie i moje życie. Kontakt z Indianami przeróżnych plemion pozwolił na nowo zbudować siatkę pryiorytetów, które w dobie cywilizacji postępu dość ciężko poukładać. Przejechałem część trasy, którą Tony Halik przebył w latach 50 tych co zadziałało na zasadzie lustra kulturowego, odbiły się w nim zmiany oraz nowe oblicza opisanych przez Halika miejsc. Ale co tu dużo pisać, o tym trzeba posłuchać i na to trzeba popatrzyć… Zapraszam zatem do PRZYCHODNI na moją prelekcję 🙂

Przez kilkanaście ostatnich lat przebyłem od małych lokalnych wycieczek po długie zamorskie wyprawy. Bez względu na to po co, gdzie, jak długo i z kim, z domu wyciągał mnie ten sam cel, chęć do poznania tego co czeka tam gdzie jeszcze nie byłem i to że każde doświadczenie poszerza mój własny horyzont, ale także i tych których spotykam na swojej drodze. Podróże kształcą i właśnie tą drogę obrałem jako drogę do samorozwoju. Nie księga ginesa jest moją motywacją a jednak warto nadmienić że przekroczyłem już 90 granic krajów rozlokowanych na 6 kontynentach i mój chytry plan brzmi – objedziesz cały świat a potem zobaczymy. Brzmi może lekko trywialnie a jednak ja uważam że stąpam po naszej planecie bardzo stabilnie, o czym zresztą będzie okazja przekjonać się podczas naszego spotkania w WARSZAWIE.

Szymon Stafa Stawski

 

https://www.facebook.com/events/832212206842650/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *