Apel kolektywu w Yorkley

Mieszkańcy farmerskiego kolektywu w Yorkley Court chcieliby bardzo podziękować za solidarność i wsparcie otrzymane do tej pory.

O co chodzi?

Przez ostatnie dwa i pół roku ludzie zajmowali teren w Yorkley Court, w Lesie Dean by tworzyć tam przyjazną dla środowiska, wspólnotową farmę. Status prawny okupowanego terenu był niejasny ze względu na jego skomplikowaną i nietypową historię.

26. lutego sędzia przyznał prawo do posiadania terenu lokalnemu deweloperowi i milionerowi. Został wyznaczony czas ewikcji – 24 godziny na opuszczenie domu, 3 dni na opuszczenie terenu i 14 dni na zabranie wszystkich rzeczy.

Brian Bennet zabrał nam dom, ale wciąż bronimy pozostałych terenów.

Wspólnota w Yorkley Court była (i nadal jest) inspirującym przykładem Reclaim the Fields, promowała i stosowała w praktyce niezależność żywnościową, agroekologię, walkę o dostęp do ziemi, permakulturę, anarchizm, życie w kolektywie i nie tylko… Walka wciąż się toczy i potrzebujemy waszej solidarności.

Co możemy zrobić?

> 12 marca w południe to ostateczna data ewikcji. Przyjedź do nas by nas wesprzeć.

> Bardzo potrzebujemy dotacji. Możesz przelać darowiznę:  http://www.gofundme.com/mr9ar

> Przyjedź do nas na dłużej. Każdy dzień jest nieprzewidywalny. Jest dużo prac do wykonywania, od budowania do gotowania, robienie herbaty i okazanie psychicznego wsparcia też będzie mile widziane.

> Weź udział w Aktywistycznym Obozie Praktycznym, który zorganizowaliśmy. Jeśli masz chęć się czegoś nauczyć albo masz praktyczną umiejętność, którą chciał(a)byś podzielić się z innymi, dołącz do nas. Możesz skontaktować się z nami przez maila: yorkleycourt@gmail.com jeśli chciał(a)byś poprowadzić jakieś zajęcia. Nasze dotychczasowe warsztaty to:
– wspinaczka i praca z liną – każdego dnia od 10.00
– wspólne budowanie – codziennie
– znajomość prawa – w niedziele o 8.00

> Wesprzyj nas tym co potrzebne:
– rzeczy do spania
– namioty
– konserwy
– nieprzemakalne buty
– sprzęt wspinaczkowy
– liny
– świeczki
– cammo net
– jerry can
– piach, żwir i cement
– ludzie

> Powiedz innym o naszej wspólnocie i o tym, że potrzebujemy pomocy. Zachęcaj znajomych do odwiedzenia strony https://www.yorkleycourt.wordpress.com i polubienia nas na facebooku. Śledź @yorkleycourt na Twitterze.

> Powiedz znajomym o imprezie benefitowej i w ten sposób pomóż nam zarobić potrzebne pieniądze: /http://www.reclaimthefields.org.uk/2015/02/22/reclaim-the-fields-day-in-cardiff-saturday-7th-march

Co musisz wiedzieć zanim przyjedziesz?

> Weź odpowiednie ubrania, rzeczy do spania i namiot.

> Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego by móc nas odwiedzić, napisz do nas:  yorkleycourt@gmail.com – zależy nam by przyjechało dużo gości i postaramy się pokryć koszty podróży jeśli jest taka potrzeba.

> Blokując ewikcję/zabezpieczając obóz możesz brać udział w obronie miejsca w taki sposób z jakim czujesz się dobrze. Odrzucamy problematyczne podziały pracy i doceniamy każdą pomoc.

Kontakt:

Strona internetowa: yorkleycourt.wordpress.com
Facebook: YorkleyCourtCF
Mail: yorkleycourt@gmail.com
Telefon:  07522025889

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *