13/14.03.2015 Trzecie urodziny Przychodni

W weekend 13-14 marca, warszawska Przychodnia obchodzi swoje trzecie urodziny. Zajmując budynek nie spodziewaliśmy się, że wytrzymamy do pierwszych, organizując pierwsze że do drugich, rok temu że do trzecich, teraz już bez zbędnego pesymizmu po prostu zapraszamy 🙂 . Na pohybel HGW, deweloperom, reprywatyzacji i naziolom. Benefit na Warszawski Teatr Rewolucyjny.

PIĄTEK 13.03

wejście: 19
start: 20
cena za wjazd: 15+

Zagrają:

MASAKRAJ – stołeczni młodzi gniewni!
masakraj.bandcamp.com/

Fight Them All – szybko, konkretnie i na temat. Skateboard punks made in Poznań!
fightthemall.bandcamp.com

DxD – toruński HCszatan dla koneserów!
dxdx.bandcamp.com

RWAN – punkowa petarda prosto z Mińska! (I nie chodzi o Mińsk Mazowiecki)
rwan.bandcamp.com

IRENA SANTOR – post post progrssive stoner punk rock. Zespół pochodzący z Równiny Łowicko-Błońskiej, a ściślej z otuliny rzeki Zimna Woda będącej lewym dopływem Utraty. Nazwa zespołu jest hołdem wobec Żelaznej Damy polskiej muzyki rozrywkowej. Śpiewa Ania Zajdel znana m.in. z zespołu El Banda.

https://soundcloud.com/poliiiii/aeroplan-080514/s-PvWvt
https://soundcloud.com/poliiiii/plomien-i-studnia/s-7g00Z

after:
Ka Ka Demona – utube, disco, party, dżihad, płynne przejścia, słeg.
🙂

SOBOTA 14.03
Zapraszamy na wypełniony różnościami, całodniowy piknik na Przycho – wbijajcie od 12, wstęp wolny. Wieczorem odbędzie się u nas after po koncercie na ADA Puławska – The Kurws, Telefon, Innoxia Corpora
wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1600166793547244/

A w naszych skromnych progach w planie:

– Szamanie na weganie – jak Bozia da dobrą pogodę to odpalimy grilla, a co!

– Turniej w piłkarzyki – być musi. Wpisowe – 5ziko, strart od 13.

– Turniej w ping-ponga – j.w.

– Występ zespołu perkusyjno-sambowego „L’hombelico del Mondo” – załoga, która co tydzień ma u nas próby da nam (i sąsiadom) próbkę swoich możliwości. (godzina wkrótce)

– Spektakl Teatru Rewolucyjnego – „TEN KTÓRY MÓWI TAK, TEN KTÓRY MÓWI NIE” Bertolda Brechta – to sztuka dydaktyczna opowiadająca o przełamywaniu ról/postaw/wzorców narzucanych nam tradycyjnie przez tych, którzy sprawują władzę. Jego bohaterem jest Chłopiec, który bierze udział w niebezpiecznej, górskiej wyprawie, by zdobyć lekarstwa, które uratują jego miasto. Podczas wędrówki przez góry Chłopiec ciężko choruje. Grupa postanawia pozostawić go w górach.

„Ponieważ jesteś chory i nie możesz już iść, musimy cię tu pozostawić. Ale sprawiedliwość nakazuje, żeby osobę, która zachorowała, zapytać, czy należy zawracać z jej powodu. A obyczaj każe, żeby osoba, która zachorowała odpowiedziała: nie powinniście zawracać.”

– Wykład i dyskusja na temat inicjatywy Reclaim The Fields i sytuacji aktywistów i aktywistek z farmerskiego kolektywu, okupującego ziemię w Yorkley Court. Godz. 16:00, Syrena Squat, Bodziobar.

– 18:00 – pokaz filmu „Zawsze i świetnie” o historii jednego z kultowych, a zarazem kontrowersyjnego radzieckiego zespołu punkowego z dalekiej Syberii. //NAPISY PL

– 20:00 – pokaz filmu przygotowany przez inicjatywę Radykalny Kinematograf

Montaje: Caso Bombas (Prowokacja: Caso Bombas), Chile, 2013, 80 min.

Wiele rządów, korzystając z bezkarności, jaką daje im sprawowanie władzy, uciekało się do prowokacji, jako broni politycznej, w celu zdyskredytowania, zneutralizowania, czy wreszcie pozbawienia wolności przeciwników politycznych. Ale na czym polega polega prowokacja? Jak się ją organizuje? Kto ją organizuje? Na te pytania próbuje odpowiedzieć ten dokument, stworzony wspólnie przez Canal Barrial 3 del Barrio Yungay (Dzielnicowy Kanał Dzielnicy Yungay). Jego główny punkt odniesienia stanowi tzw.“Caso bombas” (“Sprawa zamachów bombowych”), prowokacja wymierzona przeciwko środowiskom anarchistycznym i skłotom, w obecnym, “demokratycznym” Chile, które, w celu tłumienia ruchu społecznego, posługuje się tymi samymi narzędziami prawnymi, co dyktatura. Film przybliża nam postać Mauricia – anarchisty i skłotersa, który zginą od niespodziewanej eksplozji bomby przewożonej przez niego w plecaku podczas przemierzania miasta rowerem. Wydarzenie to stało się pretekstem dla chilijskiego rządu do zaatakowania wolnościowego ruchu. Oskarżając jego działaczy o tworzenie organizacji terrorystycznej policja wkroczyła na skłoty aresztując kilku ich mieszkańców. Głośny i relacjonowany przez media proces po wielu miesiącach zakończył się uniewinnieniem anarchistów. //NAPISY PL

– Wystawa w galerii „Wolno” (czyli w naszej piwnicy) – szczegóły niebawem

– Gry, zabawy, Ziomki i Przyjaciele

AFTER:

start: +/- 23
wjazd: 5zeta

Muzyczkę zapewnią: WARSAW CITY ROCKERS – Yeah!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *